Internet

SWAN-LTE

LTE je technológia, ktorá prináša vysokorýchlostný internet prostredníctvom bezdrôtových sietí. LTE internet funguje na rádiovej sieti, ktorá spĺňa požiadavky aj náročných zákazníkov. Služba LTE využíva modernú technológiu bezdrôtovej LTE siete, ktorá umožňuje vysokorýchlostné internetové pripojenie. SWAN najrýchlejšie rozširuje svoju LTE sieť spomedzi všetkých telekomunikačných operátorov na Slovensku. V prvých lokalitách SWAN spustil služby na LTE technológii v priebehu novembra 2015. Odvtedy je vlastnou LTE sieťou SWANu pokrytých už vyše 370 miest a obcí na Slovensku. Sieť SWANu využíva licencované frekvenčné pásmo, ktoré patrí SWANu. Zákazníci SWANu sa tak nemusia obávať, žeby frekvenciu niekto zrušil a znížil tak kvalitu poskytovanej služby.

Slovanet -Adsl

Pripojenie DSL využíva celonárodnú telekomunikačnú sieť. Prostredníctvom káblov, pôvodne používaných na telefonovanie, umožňuje internetové pripojenie až do rýchlosti 15 Mbit/s (DSL) alebo až 80 Mbit/s (VDSL). Cez tú istú prípojku pritom umožňuje prenášať aj telefónny signál. Maximálna rýchlosť internetu môže závisieť od kvality linky a vzdialenosti od ústredne. DSL pripojenie je dostupné vo väčšine miest a obcí Slovenska.

VDSL

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) je asymetrická digitálna linka. Jej rýchlosť je v smere k užívateľovi (sťahovanie, download, downstream) vyššia ako rýchlosť smerom od užívateľa (odosielanie, upload, upstream). Ostatné typy liniek riešených skrze DSL môžu byť totiž, na rozdiel od ADSL, symetrické. Užívateľ má teda k dispozícii pripojenie rovnako rýcholo ako pre sťahovanie, tak i odosialanie dát.

Orange-LTE

Domáci 4G internet od Orangeu ponúka na výber dva spôsoby pripojenia. Pre tých, ktorí majú radi rýchlosť a stabilné pripojenie, odporúčame riešenie Duobox. Na bežné domáce využitie, kde je vnútri budovy dostatočný 4G signál, oceníte zase riešenie Flybox.

Riešenie Duobox

Riešenie Duobox s vonkajšou jednotkou (anténou) a vnútornou jednotkou (Wi-Fi routerom) vám zabezpečí spolu s kvalitným a stabilným signálom dosiahnutie tej najvyššej možnej rýchlosti.

Riešenie Flybox

Ak bývate v meste s dostatočne silným signálom vnútri budovy, alebo nemôžete bez súhlasu ostatných vlastníkov zasahovať do jej fasády, využite riešenie Flybox s Wi-Fi routerom, ktorý si bez problémov nainštalujete jednoducho sami.

Tooway

Satelitný internet TOOWAY je vysokorýchlostný internet dostupný kdekoľvek na Slovensku i v celej Európe. TOOWAY je dostupný naozaj všade, či už je to víkendová chate v lese, horský hotel alebo dom na dedine, či v meste. TOOWAY je vďaka svojej obrovskej satelitnej kapacite porovnateľný s klasickým internetový pripojením. V mnohých prípadoch má dokonca vyššiu rýchlosť než niektoré služby mobilných operátorov, ktoré využívajú modemové pripojenie.

RadioLan

Spoločnosť RadioLAN poskytuje široké portfólio elektronických komunikačných služieb. Podrobnosti o celom portfóliu ponúkaných služieb sú k dispozícii na Predajných miestach spoločnosti RadioLAN a na www.radiolan.sk, a to najmä v príslušných Tarifách a Všeobecných podmienkach dosupných v sekcií Dokumenty a tarify.